úterý 25. července 2017

Bezměrov 2017

Poprvé jsem doprovázela Matyho na vícedenním šachovém turnaji- Mezinárodním šachovém festivalu mládeže. 5 dní jsme byli ubytovaní v Kroměříži a dojížděli do místa turnaje. Tam jsme s celým gangem z BŠŠ vegetili u místního fotbalového hřiště. Bylo to náročné tam celé dny v horku čekat než děcka dohrajou. Ale jséstli to bylo pro někoho o náročnosti a sebeovládání tak pro ty naše malé šachoušky. Pět dnů, denně přes 4 hodiny šachů, když venku bylo nádherně a ti co dohráli partii si už venku hráli. Matymu se turnaj nevydařil, asi se nedokázal koncentrovat jak bylo třeba. Ale byly partie kdy do toho vložil naprosto vše. Poslední partii v neděli hrál proti výsledné vítězce v kategorii do třinácti let skoro 4 hodiny. Poslední půlhodiny nad nimi stálo tak dvacet lidí a čučeli jim do toho. Nakonec partii prohrál, ale rozhodně se ctí. Celkových 5,5 bodů z devíti a konečné 19.místo v open do 13 let a 12.místo do 11 let. Za tři týdny jede na mistrovství EU tak snad se s tím popere Kromě šachů jsme zvládli návštěvu zrcadlového bludiště v Kroměříži. Procházku v podzámecké zahradě
S Majdalenkou jsme prošli Květnou zahradu Libosad A podle mého hlavním zlatým hřebem byla koupačka v místním Bágráku :-D